Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 4. 2018
galerie gueréza pláštíková

V pražské zoo se narodilo další mládě oblíbené opičky! FOTO

Mládě guerézy pláštíkové - 2
Zdroj: Zoo Praha

V úterý ráno se v pražské zoo narodilo oblíbené gueréze pláštíkové, zasloužilé matce Lucii, v pořadí již deváté mládě. Návštěvníci ho mohou již nyní obdivovat ve venkovním výběhu!

Samice Lucie se i tentokrát projevila jako vzorná a zkušená matka. Podle hlavního chovatele primátů Davida Valy své mládě po porodu očistila. Její potomek se zdá být v pořádku a byl u něj pozorován dobrý sací i úchopový reflex.

 

14

GALERIE: Mládě guerézy pláštíkové

Zdroj: Zoo Praha

Mládě guerézy pláštíkové - 1

Hodnocení:

 

"V dopoledních hodinách jsme již Lucii sledovali ve venkovním výběhu, kde své mládě půjčovala ostatním členům skupiny. Toto chování je pro guerézy typické. Samice půjčuje hned v den porodu své mládě těm, kteří se podílí na jeho výchově. Jediný, kdo si mládě nebere, je chovný samec Katanga, který dohlíží na bezpečí rodiny, " vysvětlil David Vala. Návštěvníci se na mládě mohou přijít podívat do dolní části zoo, kde guerézy obývají jeden z Opičích ostrovů.

 

 

Gueréza pláštíková, známá též pod názvem habešská, je středně velká opice ze střední Afriky. Na výšku měří zpravidla něco málo přes 50 centimetrů, ocas pak mívá ještě klidně o dvě desítky centimetrů delší. Jedná se o vysoce společenské zvíře žijící v šesti až devítičlenných skupinách vedených jedním dospělým samcem.

TN.cz