Sesunul se roh

V Praze se zřítil dům! Uvnitř zachraňovali desítky papoušků

Téma:

V pražských Ďáblicích se zřítila část domu! Na místo dorazil statik, který ale zatím nezjistil, proč se roh domu sesunul. Hasiči prohledávají sutiny, nikdo podle nich ale není ani zraněn.

Ve středu dopoledne se v pražských Ďáblicích sesunula část rodinného domu. Proč se budova na rohu ulic Na Terase a Prácheňská, zřítila, zatím není jasné.

 

"Hasiči si vyžádali statika, který příčinu zřícení zjišťuje. Zatím netušíme, příčinu určí až statik," uvedla pro TN.cz mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Odborník vyšetřuje také míru narušení domu.

 

 

GALERIE: V pražských Ďáblicích se zřítila část domu

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
V Ďáblicích se zřítila část domu - 1

 

Na místě zasahují dvě hasičské jednotky spolu se speciálními týmy. "Je mezi nimi i tým vycvičený pro tyto situace, kterými jsou třeba i zemětřesení. Dorazil také posttraumatický tým, mají s sebou kontejner nouzového přežití," doplnila Adamcová.

 

Kontejner nouzového přežití je speciální vůz, který záchranné složky používají při krátkodobé evakuaci. Po rozložení se z něj stane improvizovaný přístřešek, kde lidé v případě nouze mohou bydlet. Vejde se do něj 25 až 50 lidí.

 

 

Hasiči i záchranáři prohledávají sutiny i celý dům, nikdo by ale neměl být zraněn. V domě ale zůstalo asi 40 klecí s papoušky a kočka. Několik psů už hasiči zachránili.

 

"Hasiči také udělali zábor 100 metrů a odpojili elektřinu i plyn, aby mohl statik na místě pracovat," dodala mluvčí. Na místě pomáhají i policisté.

Související témata:
epa TN.cz