Chlupatí pavouci

V Rakousku se rozšířily tarantule! Jsou blízko českých hranic

Slíďák tatarský
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Obří tarantule se objevily ve východní části Rakouska. Jednomu obyvateli se usídlila jedna v bazénu, další dvě si hověly v pavoučí síti. Podle rakouských ochránců přírody se tarantule v Rakousku stále více rozšiřují.

Ve východním Rakousku ve spolkové zemi Dolní Rakousy, která sousedí s jižní částí hranic České republiky, se začaly množit tarantule, napsal rakouský deník Kronen Zeitung.

 

Přesněji Lycosa singoriensis, slíďák tatarský, jedná se o největšího evropského pavouka. Vyskytuje se především ve východní Evropě, v Maďarsku a Rusku.

 

 

Teď tarantule začali objevovat i Rakušané ve svých domech. Jeden muž šel ke svému bazénu na zahradě, byl však v šoku z toho, co spatřil. V bazénu ležela tarantule. Když se pak podíval lépe, spatřil další dvě v pavoučí síti, kterou si tarantule udělaly.

 

Nejedná se o první výskyt tarantule v Rakousku. Místní ochránci přírody varovali, že se tito pavouci stále více rozšiřují. Jejich jed však podle odborníků není jedovatý a lidé se nemusejí bát.

 

Tento druh tarantule žil v první polovině 20. století i na jižní Moravě. Ve velkém množství tu byl pozorován v letech 1920 až 1950. Od 70. let pak ale úplně z české přírody zmizel. Ojedinělé výskyty pak přírodovědci zaznamenali od roku 2003.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dívku pokousal jedovatý pavouk. Po probuzení z kómatu se na sebe podívala a zůstala v šoku!

POZOR: Co se stane, když vás kousne tzv. „černá vdova"? Tohle byste měli vědět!

Seznamte se s NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍM HMYZEM na světě! Tohle zvířátko rozhodně nechcete potkat

reg TN.cz