Tragédie v horách

V Rakousku zemřela Češka (45), zřítila se do hloubky 250 metrů

Lanovka v Dachsteinu
Zdroj: Profimedia
Téma:

45letá horolezkyně včera tragicky zemřela v rakouských Severních vápencových Alpách. Žena se skupinou dalších turistů, mezi kterými byla i její rodina, vyrážela od stanice lanovky Dachsteinsüdwand k sedlu Hunerscharte, při výšlapu však upadla a zřítila se hloubky 250 metrů. Uvedl to rakouský list Heute na svém webu.

Ve výšce 2 350 metrů nad mořem musela skupina překonat kus cesty, na které bylo bezpečnostní zábradlí stále ještě pod sněhem. Proto nebylo možné se jistit.

 

Žena přechod nezvládla a zřítila se do hloubky 250 metrů. Ženin manžel volal krátce před včerejší 11. hodinou pomoc, na místo musela přiletět i záchranná helikoptéra. Lékař už ale bohužel jen konstatoval smrt.

 

"Můžu potvrdit, že česká ambasáda v Rakousku dostala od policie ve Schladmingu informaci o úmrtí české občanky. Její tělo je zatím stále v Rakousku, nicméně je připravené k převozu do České republiky. Ženin manžel už věc řeší s pojišťovnou," řekla pro TN.cz mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová.

 

 

Právě sněhová pokrývka bývá v létě pro turisty v horách překvapením, proto se doporučuje zvýšená opatrnost a dostatečná výbava při jakémkoliv horském výletě.

Související témata:
nor TN.cz