obchod s drogami

V reprácích našli největší zásilku pervitinu! Vyšla by na 18 miliard

Téma:

Americké a australské federální policii se podařilo zabavit největší zásilku pervitinu v historii. V kontejnerech, které mířily ze Spojených států do Austrálie, bylo tisíc 700 kilogramů drogy v hodnotě 18 miliard korun.

Dva přepravní kontejnery připravené na cestu z kalifornského přístavu Long Beach do Austrálie měly obsahovat elektroniku. Reproduktory v nich sice policie objevila, hudbu by ale nepřehrály - uvnitř byly plné drog.

 

"V Kalifornii se našlo 1,7 tuny pervitinu. Policie ho našla ve dvou kontejnerech, které měly být dopraveny do Melbourne v Austrálii. Drogy byly vyjmuty z 850 reproduktorů," uvedl Bruce Hill z australské federální policie.

 

Jde o největší množství pervitinu, které kdy bylo na území Spojených států zabaveno. A šlo také o největší zásilku, jaká by se kdy objevila v Austrálii. "Kdyby se dostala do australských ulic, mohli by dealeři prodat přes 17 milionů dávek," dodal Bruce Hill.

 

Vyšetřovatelé už zadrželi v Austrálii šest lidí. Za pašování drog jim hrozí doživotní vězení. Policie ale věří, že okruh pachatelů je daleko větší a že jsou na stopě jednomu z největších mexických kartelů, který se přes Spojené státy spojil s australskými gangy.

 

 

 

Trh ve Spojených státech byl cílem také světoznámého kolumbijského drogového magnáta, Pabla Escobara. Muž, kterému se přezdívalo kokainový král, vlastnil pravděpodobně největší drogový byznys v historii. Ani on ale neunikl policii - ta mu při jedné z razií v 80. letech zabavila 14 tun kokainu.

 

Obchodování s drogami zajistilo Escobarovi majetek v hodnotě 600 miliard korun. Sedmkrát se dokonce zařadil na žebříček nejbohatších lidí světa.
 

Kateřina Vodvářková, sei TN.cz