Exploze v domě

V rodinném domě za Prahou vybuchl plyn, čtyři lidé jsou zranění!

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
28.10. 2020 18:03
Téma:

Ve středu v podvečer vybuchl plyn v rodinném domě v Tursku severozápadně od Prahy. Zranili se čtyři lidé, řekla TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Hasiči evakuovali 20 lidí. Zřítila se třetina budovy, propadla se i střecha.

Tísňová linka HZS Středočeského kraje přijala informaci o explozi plynu v obytné části bývalého statku v obci Tursko v okrese Praha-západ ve středu v 17.16. hodin.

 

Podle oznamovatele došlo po výbuchu k částečné destrukci objektu, ve kterém zůstala jedna starší osoba, ostatní obyvatelé se ven evakuovali samovolně. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z Kladna, Kralup nad Vltavou a Roztok, podnikovou jednotku Správy železnic Kralupy nad Vltavou a jednotku sboru dobrovolných hasičů Kozinec. Na místo byl vyslán i záchranářský vrtulník z Prahy.

 

"Po příjezdu prvních jednotek a průzkumu bylo potvrzeno úplné zřícení části dlouhého objektu, ve kterém zůstala jedna osoba, ale hasiči se k ní nemohli dostat. Velitel zásahu požádal o vyslání USAR týmu a sacího bagru a také kynologů se psy vycvičenými na vyhledávání osob v sutinách, " popsal situaci na místě mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

 

"Ošetřili jsme dvě osoby se středně těžkými poraněními a dvě osoby, které utrpěly poranění lehčího charakteru. Posádky zůstávají na místě," řekla TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

 

Kvůli zraněným vzlétl vrtulník pražské záchranky. "Jednoho pána jsme vyprostili, byl předán do péče letecké záchranné služby. Došlo k propadnutí střechy, zřícení asi jedné třetiny toho domu," popsala mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

 

 

V 19.30 hodin nechal velitel zásahu celý prostor vyklidit, aby mohli zával projít psi, se kterými přijeli strážníci Městské policie Praha. Výsledek obou průzkumů byl negativní, čímž byly potvrzeny výpovědi obyvatel domu, že nikoho nepostrádají.
Přesto byla ještě místa, kam se psi nedostali, prohlédnuta štěrbinovou kamerou a výsledek byl stejný. Po deváté hodině večerní byl do objektu povolen vstup statika a vyšetřovatelů kriminální policie.

 

 

Před třiadvacátou hodinou byl zásah ukončen s tím, že ve čtvrtek ráno bude pokračovat vyšetřování ve spolupráci s Policií ČR. O pomoc byl požádán také Záchranný útvar HZS ČR, který disponuje těžkou technikou, především výkonnými stroji na zemní práce. Přes noc bude objekt obehnaný páskou a budou jej střežit policejní hlídky.

 

Po bezprostřední příčině exploze budou během čtvrtka pátrat hasičští vyšetřovatelé spolu s kriminalisty.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz