Tragédie na Sibiři

V Rusku se protrhla přehrada. Patnáct lidí zemřelo, další se pohřešují

V Rusku se protrhla přehrada
Zdroj: Profimedia
Protržená přehrada na řece Sejba v Krasnojarském kraji
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 19.10. 2019 11:32
Téma:

Na řece Sejba v ruském Krasnojarském kraji se v sobotu protrhla přehrada. Podle nejnovějších informací zemřelo nejméně 15 lidí, čtrnáct jich skončilo v nemocnici. Dalších minimálně deset osob je nezvěstných. O tragédii informovala agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

Vodní nádrž, kde probíhá těžba zlata, se protrhla v sobotu přibližně okolo šesté hodiny ranní místního času. Protržená přehrada se nachází na řece Sejba u obce Ščetinkino zhruba 260 kilometrů jižně od města Krasnojarsk.

 

Podle ruské agentury TASS zaplavila voda dvě ubytovny dělníků, kteří pracovali ve zlatém dole. "Můžeme potvrdit třináct obětí," informovali v sobotu ráno zástupci tamního ministerstva pro mimořádné situace. Počet obětí následně stoupnul na patnáct. Podle Rádia Svobodná Evropa bylo čtrnáct dělníků převezeno do nemocnice, tři z nich mají těžká zranění. Podle ministerstva je na místě několik stovek záchranářů, kteří pátrají po možných přeživších.

 

 

Vodní nádrž je součástí areálu, kde se těží zlato. Vyšetřovatelé nyní zkoumají, zda nebyly porušovány bezpečnostní předpisy. Provozovatel dolu - společnost Sibzoloto - však zatím nevydal žádné oficiální vyjádření. Krasnojarský kraj leží uprostřed asijské části Ruské federace a zabírá podstatnou Sibiře. 

 

GALERIE: Protržená přehrada na ruské řece Sejba

1
/
3
Zdroj: Profimedia
V Rusku se protrhla přehrada - 1

 

 

TN.cz