záchranná akce

V Rusku se ztratilo pětileté děvčátko, v jeho stopách šel i medvěd!

Medvěd hnědý
Zdroj: Profimedia
Medvěd hnědý na ilustračním snímku.
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 23. 8. 2019

Malé děvčátko přežilo čtyři dny samo v hloubi ruské divočiny. Zatímco po malé Zarině pátraly houfy záchranářů, v jejích stopách se vydal i obávaný medvěd hnědý, největší evropská šelma.

Pětiletá Zarina Avgoninová se ztratila v Nižněnovgorodské oblasti, která se nachází asi tři sta kilometrů východně od Moskvy. Vydala se do lesa hledat svou babičku, která sbírala houby. Informaci přinesl britský zpravodajský portál Daily Mail. Bohužel se ale v lese ztratila a nevrátila se domů.


Rozběhla se rozsáhlá akce. Mezi záchranáři ale rostly obavy, jestli se děvče neutopilo, v oblasti je několik prudce plynoucích řek. Po dívce pátrali také psovodi se svými svěřenci, ti ale její pach ztratili. Pak se ale na záchranáře usmálo štěstí, našli dívčiny stopy.

 

Záběry záchrany dívenky (video je v ruštině s anglickými titulky):


Brzy jim ovšem zatrnulo. Stopy děvčete křížily otisky tlap medvěda hnědého, největší evropské šelmy. Ti mohou mít hmotnost až 800 kilogramů. Na člověka sice běžně neútočí, to však nikdo nechtěl riskovat a na místo vyrazili lovci s puškami.


Děvčátko se podařilo po čtyřech dnech usilovné práce najít. Byla dehydrovaná a vyčerpaná, jinak ovšem v pořádku. Z pobytu v přírodě si ale mnoho nedělala. Záchranáři se jí ptali, jestli je vyděšená. "Ne! Mám jen žízeň. Chci kus koláče a jít už domů," odpovědělo statečné dítě.

 


Zarinu našli jen necelé dva kilometry od obce, ze které se ztratila. Záchranáři ji nechali letecky odvézt do nemocnice.

TN.cz