Výbuch v Rusku

Série explozí v muničním skladu! Vojáci evakuují stotisícové město

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 5. 8. 2019
Téma:

U sibiřského města Ačinsk došlo v pondělí odpoledne k několika výbuchům. Ozvaly se ze zdejšího muničního skladu. Podle některých zdrojů nejméně jeden člověk zemřel, další čtyři se pohřešují. Ruská armáda evakuuje část stotisícového Ačinsku.

V muničním skladu podle agentury TASS nejdříve vypukl požár a poté se ozvalo několik výbuchů. Tamní média citují zdroj z blízkosti záchranářů, který měl informovat o nejméně jedné oběti. Ministr obrany ale tuto zprávu vyvrátil, žádné oběti podle něj zatím nejsou potvrzeny.

 

Podle posledních informací se mělo při výbuchu zranit osm lidí - tři z nich stále zůstávají v nemocnici. Čtyři vojáci, kteří se nacházeli uvnitř skladu a měli v něm zrovna vykládat munici, se podle portálu gazeta.ru pohřešují. Šance na to, že přežili, vidí záchranáři jako téměř nulové.

 

Vojáci základnu museli opustit a hasiči se už několik hodin snaží dostat k epicentru požáru, který už způsobil několik explozí. Evakuace probíhá také v nedalekém Ačinsku, ve kterém žije asi 100 tisíc lidí.

 

 

Úřady oznámily, že zatím záchranáři evakuují jen některé části města, týká se to asi 11 tisíc obyvatel. "Domy byly poškozeny, tlaková vlna rozbila okna, oblast, kde se nachází armádní základna, je uzavřena," popsal agentuře jeden ze zdrojů, obeznámený se situací.

 

Ostatní obyvatelé mají počítat s tím, že možná také budou muset opustit své domovy. Podle některých komentářů na sociálních sítích vyvolaly výbuchy mezi místními paniku. "Všude jsou dopravní zácpy, i z dálnice je vidět, jak to hoří. Odjíždíme tak daleko, jak je to jen možné," napsal jeden z obyvatel.

TN.cz