Vysočina

V rybníce na Havlíčkobrodsku se našel granát. Policie uzavřela okolí

David Pik
David Pik
Publikováno 16. 3. 2020
Téma:

Na Havlíčkobrodsku našel hledač kovů na dně jednoho z tamních rybníků munici z druhé světové války. Kvůli bezpečnosti na místo zavolal policii. Granáty a další střelivo poté odvezli k odbornému zlikvidování pyrotechnici.

V Šimánkově rybníce u Dolní Krupé na Havlíčkobrodsku našel hledač kovů dělostřelecký granát, protiletadlovou střelu a další munici z druhé světové války. Na místo poté okamžitě zavolal policii. Ta pak okolí kvůli bezpečnosti raději uzavřela.

 

Kromě munice a střeliva, které pyrotechnici odvezli k odbornému zlikvidování, se na místě našly také mince, odznaky, náboje a další artefakty z období druhé světové války.

 

 

Vojenského materiálu z období druhé světové války jsou u nás podle odhadů stále různě ukryté nebo poházené v přírodě stovky a stovky kilogramů.

 

Policie i proto varuje a důrazně prosí všechny, kteří kdekoli najdou něco podobného, aby s ničím nehýbali a okamžitě volali pyrotechniky. Často zkorodovaná munice nebo střelivo totiž mohou být i při pouhé manipulaci stále velmi nebezpečné. 

TN.cz