Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hříčka přírody

V Rychnově mají světový unikát: Želvu, která má dvě hlavy!

Na akvarijní výstavě v Rychnově nad Kněžnou mají exponát světového formátu - želvu, která má dvě hlavy. Pokud se zvíře dožije dvou let, jeho hodnota stoupne stonásobně.

Příroda v tomto případě šetřila místem a pod krunýř dokázala vměstnat o hlavu víc. Želví uskupení "dva v jednom" teď fascinuje veřejnost.

 

Mezi vystavovanými exempláři možná želví celebritu přehlédnete. Zatím totiž žádné VIP terárium nemá.

 

"Je umístěná s ostatními sourozenci, s dalšími 44 želvičkami, my říkáme, že 45 želviček má 46 hlaviček," řekl vedoucí výstavy Vladimír Hulman.

 

Želvími otci je sice už osmdesát, přesto jeho plodnost je až neuvěřitelná. Mláďata se vylíhla ze všech vajec a ještě se samec pochlubil tímto počinem.

 

Mládě želvy zelenavé se dá koupit za tisíc korun. A tahle rarita by dokázala chovateli zaplatit luxusní dovolenou. "Na trhu v Asii, třeba v Číně, ta částka může být třeba 100 tisíc," říká majitel dvouhlavé želvy Miloš Kroupa.

 

 

Mládě zatím žije z vaječných zásob a teprve se ukáže, jak se jeho zdravotní stav bude vyvíjet. Chovatel mu místo salátu, který není tolik výživný, trhá raději pampelišky. Ale zvíře zatím nežere ani jednou hlavou.

 

"Statistiky praví, že jedna z pěti dvouhlavých želv se dokáže dožít více než roku," dodal majitel želvy. Prognóza je ale dobrá. Hlavy jsou samostatné a nejspíš oba jícny vedou do společného žaludku.
 

vbo, Petr Brzek TN.cz