oblíbená pláž

V Kalifornii se na zaplněnou pláž sesunul útes! Tři lidé zemřeli

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 3. 8. 2019
Téma:

V pátek se zřítila část útesu na pláž v kalifornském San Diegu. Pískovec zranil čtyři lidi, z toho tři smrtelně. Pláž je velmi oblíbená mezi turisty.

Část útesu se zřítila v pátek odpoledne na pláži Grandview Surf Beach ve městě Encinitas na předměstí San Diega. Jedna žena podlehla vážným zraněním na místě, další dva lidé zemřeli po převozu do nemocnice. Čtvrtá osoba utrpěla lehká zranění. O tragédii napsal web WSB Atlanta.

 

Zraněným rychle přiběhli lidé na pomoc. "Viděl jsem plavčíky a dobrovolníky vyprošťovat lidi," řekl médiím Jim Pepperdine, který žije blízko místa neštěstí. Mezi oběťmi nejsou žádné děti. Úřady zatím nevydaly další informace ohledně tragédie, místo sesuvu je však stále uzavřeno.

 Oblast je mimořádně oblíbená u místních obyvatel i mezi surfaři a turisty a v době zhroucení srázu byla plná lidí. Na útesu stojí domy, které údajně nebyly ohroženy.

 

Útesy v jižní Kalifornii se sesouvají až osmkrát do roka. "Nikdy ne v takovém rozsahu," řekl médiím šerif Brian Ketterer. "Tento materiál je opravdu velmi těžký," dodal. "Pobřeží eroduje přirozeně. Tak vznikají zčásti i samotné pláže," vysvětlil šéf plavčíků Larry Giles.
 

TN.cz