balíková bomba

V sídle společnosti Lidl vybuchla bomba, zranila tři lidi

Vyšetřování výbuchu v sídle společnosti Lidl
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 18. 2. 2021 5:02
17.2. 2021 19:55
Téma:

V sídle společnosti Lidl v německém městě Neckarsulm vybuchla ve středu odpoledne bomba, nejméně tři lidé byli zraněni. Kolem 100 lidí se muselo evakuovat. Podle německých médií nejsou zprávy o tom, že by společnosti někdo vyhrožoval.

Sídlem společnosti Lidl v německém městě Neckarsulm otřásla ve středu odpoledne exploze, podle německého portálu bild.de se mělo s největší pravděpodobností jednat o dopisní nebo balíkovou bombu, kterou otevřel jeden ze zaměstnanců.

 

Podle policie a státních zástupců byli dva lidé zraněni lehce a jeden středně těžce a asi 100 zaměstnanců bylo evakuováno do bezpečí.

 

Centrála Lidlu byla uzavřena a v 16:30 budovu začal prohledávat pyrotechnik kvůli dalším možným výbušninám. "Jsme hluboce zarmouceni incidentem a přejeme našim zaměstnancům dobré a rychlé uzdravení," uvedla společnost v prohlášení.

 

 

Policie podle bild.de zatím nemá informace o tom, že by společnosti někdo vyhrožoval. Vyšetřovatelé prozkoumali místo činu ve středu odpoledne, včetně psů na detekci výbušnin. Večer vyšetřující prokuratura oznámila, že nebyly nalezeny žádné další podezřelé předměty.

Související témata:
TN.cz