BABYBOX

V šumperském babyboxu našli další miminko. Chlapeček se jmenuje Vít

Do babyboxu v Praze někdo dal novorozenou holčičku ve fusaku
Zdroj: TV Nova
Babybox
Anna Křenková
Anna Křenková
11.6. 2021 12:29
Téma:

Babybox pomohl zachránit další miminko. Čtyřměsíčního chlapečka v pátek v Šumperské nemocnici společně odložili rodiče. Miminko u sebe mělo rodný list a jmenuje se Vít. Podle zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse jde o 220. odložené dítě.

V pátek, přesně týden poté, co do babybxu v pražské vinohradské nemocnici někdo odložil holčičku, nechali rodiče v Šumperské nemocnice chlapečka. "V pátek 11. června v 7:20 vyplnil prostor babyboxu v Šumperské nemocnic čtyřměsíční kluk jménem Vít," popsal Ludvík Hess.

 

Chlapeček měl na sobě plyšový overal s oušky a v puse modrý dudlík. Podle Hesse na kamerovém záznamu byly vidět ženské a mužské nohy. "Soudím tedy, že rozhodnutí odložit děťátko, udělali maminka a tatínek společně," popsal Hess.

 

 

Miminko mělo u sebe rodný list a očkovací průkaz. Hess měl pro děťátko připravené jméno Cyril, ale rodiče chlapečka pojmenovali Vít. "Paní doktorka ve službě mě ujistila, že Vít je na první pohled zdravý. Je to čtvrté děťátko, které bylo odloženo v šumperském babyboxu," doplnil Hess.

 

Vít se stal 220. miminkem, které bylo odloženo do babyboxu. V České republice tyto speciálně vybavené schránky už zachránily 101 chlapců a 119 holčiček.

 

Do babyboxu v Praze někdo dal novorozenou holčičku ve fusaku. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:


 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz