Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 7. 2018
devastující oheň

V supermarketu hořelo během dne dvakrát! Škody jdou do milionů

Zdroj: TV Nova

Škodu ve výši čtyři miliony korun napáchal noční požár supermarketu ve Frýdku-Místku. Jeho likvidace zabrala dvaceti hasičům čtyři hodiny, na místo vyrazili také chemici a policejní pes. Většina zboží je na odpis. V supermarketu navíc nehořelo ten den poprvé.

K požáru prodejny potravin vyrazily čtyři jednotky hasičů okolo půl jedenácté hodiny večer. "Byly ihned nasazeny tři útočné proudy, hasiči vedli zásah ze dvou stran," sdělil jejich mluvčí Lukáš Popp.

 

Silný kouř vyhnal i hosty ze sousední hospody. Trvalo čtyři hodiny, než se hasičům podařilo plameny zkrotit. Po lokalizaci museli odvětrat silně zakouřené prostory.

 

"Po uhašení byli na místo vysláni naši chemici a policejní pes, který je vycvičený na vyhledávání urychlovačů," sdělila mluvčí policie Zlatuše Viačková. Žádné chemikálie ale nikde nenašli.

 

 

Začít hořet mělo na zadní rampě supermarketu, postupně se plameny dostávaly dovnitř. Podle informací TV Nova se právě na rampě často setkávají bezdomovci. Právě na ty se také zřejmě při vyšetřování policie zaměří.

 

Ten den na rampě přitom nehořelo poprvé. "První požár začal už před sedmou hodinou, všimli si toho naši hosté, co tu seděli na zahrádce, že tam něco plápolá, tak tam šli a uhasili to vodou," popsala svědkyně.

 

"Vyšetřování příčin vzniku požáru si převzala kriminální služba a byly zahájeny úkony trestního řízení přečinu poškození cizí věci," sdělila Viačková. Pachateli hrozí až tříleté vězení.
 

Lucie Cochlarová/ lud TN.cz
Reklama