nečekaný cíl

V Sýrii vybombardovali porodnici! Měsíčně se tu rodí stovky dětí

Porodnice v Sýrii
Zdroj: Twitter
Téma:

Jedna z největších syrských porodnic v provincii Idlib se v pátek odpoledne stala terčem bombového útoku. Podle posledních zpráv při náletech zemřeli nejméně dva lidé, velký počet osob byl ale zraněn.

Zatím není jasné, kdo za útokem na porodnici stál. Podle britského The Independent v této oblasti útočí nejčastěji letadla syrské a ruské armády.

 

Jedná se o jednu z největších porodnic v Sýrii. Měsíčně se tu narodí více než 700 dětí, uvedla mluvčí organizace Save the Children Caroline Anningová. "Je to vůbec poprvé, co se něco takového stalo jednomu z našich syrských zařízení," řekla novinářům Anningová.

 

 

Budova je téměř úplně zdemolovaná, z operačních sálů jsou trosky, všude na ulicích leží hromady sutin. Nejedná se přitom o jediný dnešní nálet v oblasti. V jiné části provincie zemřelo pět lidí a dalších 25 osob bylo zraněno.

 

 

Jestli šlo o cílený, nebo náhodný útok, zatím není jasné. Podle organizace SOHR, která monitoruje dění v zemi, byla při útoku poškozena i nedaleká budova civilní obrany. A je možné, že právě ta mohla být terčem útoku. 

lud TN.cz