205. odložené dítě

V Táboře našli v babyboxu chlapce. Dostane zlatý dukát s číslem 205

Babybox
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
11.4. 2020 10:09
Téma:

Na Bílou sobotu před půl osmou ráno našli v babyboxu v táborském G-centru malého chlapce, na facebooku to oznámil zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Zdravý novorozenec dostane jméno Milan.

Malého Milana našli v babyboxu v sobotu v 7:25. "Byl nahý, zabalený v bílé dece, mezi nožičkami měl ručník, pupečník zaschlý," prozradil Ludvík Hess.

 

Babybox je v Táboře v centru sociálních služeb a v domově seniorů G-centrum. Po domluvě s ředitelkou Jaroslavou Kotalíkovou dostane chlapec jméno Milan.

 

Hess prozradil, že inspirací mu byli hned tři Milanové – senátor Milan Štěch, který se otevírání babyboxu zúčastnil, vysokoškolský pedagog a Hessův přítel Milan Nakonečný, který v Táboře žije, a strýc jeho syna Ludvíka, ten navíc dnes slaví 50. narozeniny.

 

 

Táborský babybox funguje od roku 2013. Prvním dítětem, které v něm někdo nechal, byl v roce 2017 chlapec. Dostal po ředitelce G-centra jméno Jaroslav Kotalík. Milan je druhým dítětem z táborského babyboxu.

 

"Dostane od České mincovny zlatý dukát s číslem 205. Věřím, že mě Česká mincovna pozve na předávání a že se jej zúčastní i jihočeská hejtmanka Ivana Stránská, jež má největší zásluhy na instalaci babyboxu v G-centru. Nemocnice v Táboře nebyla k dohodě nakloněná," dodal Ludvík Hess.

TN.cz