skupina z maďarska

V Tatrách strhla lavina horolezce! Jeden je v kritickém stavu

Smrtelná nehoda skialpinistů po pádu laviny na Slovensku - 4
Zdroj: hzs.sk
Ilustrační foto
Téma:

Skupinu maďarských horolezců v pátek v poledne strhla lavina ve slovenských Tatrách. Jednoho z nich zasypala. Než se horská služba ke skupině dostala, podařilo se horolezcům svého kamaráda ze sněhu vyhrabat. Ten však nejevil známky života.

O nehodě informovala slovenská horská služba na svých webových stránkách. "V poledních hodinách dne 22. 2. 2019 byli záchranáři HZS požádáni o pomoc kvůli maďarským horolezcům, které strhla pod Pfinnovou kopou v Malé Studené dolině lavina," napsala horská služba.

 

V době pádu laviny byly v Tatrách také špatné povětrnostní podmínky, foukal silný vítr a sněžilo. Záchranáři se na místo nehody vydali na sněžných skútrech, ale k horolezcům museli jít pěšky.

 

 

Skupině se mezitím podařilo horolezce, který zůstal pod sněhem, vyhrabat. Bohužel nejevil známky života, a tak ho začali oživovat. "I za pomoci dobrovolných záchranářů HZS, kteří vyrazili z Téryho chat, byl zraněný transportován na chatu, kde se pokračovalo v resuscitaci,“ doplnila horská služba.

 

Po hodině a půl však byla resuscitace po konzultaci s lékařem ukončena. "V nejbližších hodinách se rozhodne o dalším postupu záchranářů HZS," dodala služba.

 

Připomeňte se reportáž o lavině ve Švýcarsku:

reg TN.cz