přehled zaměstnavatelů

V těchto firmách v Česku se mají zaměstnanci nejlépe! PŘEHLED

Škoda Auto - továrna
Zdroj: Profimedia

Počet volných pracovních míst v Česku je stále vysoký a firmy se tak přetahují o schopné zaměstnance. O práci v některých firmách je ale stále velký zájem. Které to jsou, teď zveřejnila Asociace studentů a absolventů. Je mezi nimi i ta vaše?

Pokud uvažujete o změně zaměstnání, měli byste zbystřit. Asociace studentů a absolventů totiž zveřejnila žebříček nejžádanějších zaměstnavatelů v roce 2019. O tom, které to jsou, hlasovalo 11 577 studentů českých vysokých škol.

 

Jasným vítězem napříč obory je podle nich mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Technici naopak chtějí pracovat v energetické společnosti ČEZ, právníci v advokátní kanceláři Havel & Partners. Ekonomové preferují společnost KPMG a lékaři s farmaceuty firmu Zentiva.

 

Žebříček TOP zaměstnavatelů v roce 2019:

 

"Většina vítězů oborových kategorií obhájila loňská prvenství. Jasně tak vidíme, že se na trhu profilují zaměstnavatelé, kteří dokázali vybudovat silnou značku nejen pro zákazníky, ale i pro své budoucí zaměstnance. Příkladem je ŠKODA AUTO, která dávno neoslovuje jen inženýry a ekonomy, ale zájem pracovat v mladoboleslavské automobilce mají studenti napříč obory," řekl k výsledkům ředitel studie TOP Zaměstnavatelé Jakub Hořický.

 

 

Nejžádanější firmy mají výhodu, že si mezi zájemci o práci mohou stále vybírat. Důležitý je ale plat, který jim nabídnou. "Nástup očekávaných nástupních mezd absolventů VŠ není překvapením. Tři čtvrtiny z nich očekává, že si po získání vysokoškolského diplomu vydělají mezi 22500 až 37500 Kč hrubého měsíčně," dodává Hořický.


ČTĚTE TAKÉ:

První měsíc v nové práci? Zvládněte ho na jedničku…
Ožehavý problém: Jak si správně říct o vyšší plat? RADY A TIPY

pan TN.cz