obří plameny

V továrně na výrobu zbraně Satan-2 vypukl požár! Spadla střecha

Požár v továrně Krasmash
Zdroj: Profimedia
Téma:

V pátek došlo na Sibiři k požáru v továrně Krasmash, která vyrábí například balistické rakety Satan-2. Oblast okolo budovy zamořily černé výpary a do nebe šlehaly obří plameny. Proč požár vznikl, zatím není jasné.

Obyvatele sibiřského města Krasnojarsk vyděsil v pátek obří dým, který stoupal z továrny Krasmash, kde se vyrábí například balistická raketa přezdívaná Satan-2 nebo také RS-28 Sarmat. O ní prezident Vladimir Putin v dubnu prohlásil, že už zanedlouho bude připravena k nasazení.

 

V továrně došlo k požáru ve výrobně chladniček. Střecha skladu se během požáru zhroutila. Uvnitř bylo přibližně pět tisíc chladniček, uvedlo RT. Podle ministerstva pro mimořádné události u požáru zasahovalo třináct jednotek hasičů. Někteří svědci tvrdili, že slyšeli i několik výbuchů.

 

Zaměstnanci byli z budovy evakuování, ale není jisté, jestli nebyl někdo zraněn. Vyšetřovatelé také zjišťují, proč k požáru došlo a jaké všechny části továrny byly zasaženy. Vedení Krasmash však ujistilo, že požár neohrozil zařízení na výrobu raket.

 

 

Satan-2 je považována za nejsilnější ruskou balistickou raketu. Podle Moskvy dokáže zničit oblast o velikosti například Anglie nebo Walesu. Testy zbraně, které Moskva provedla, byly podle zahraničních médií úspěšné, informoval Dailymail.

reg TN.cz