odložené dítě

V Třebíči našli v babyboxu první miminko! Dostalo krásné jméno

Miminko
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Sestřičky z třebíčské nemocnice našly v pondělí v babyboxu miminko. Do bedýnky někdo uložil zdravou a krásnou holčičku, která od zakladatele Ludvíka Hesse dostala jméno Michalka. Jedná se o první dítě nalezené v babyboxu v Třebíči a už o jedenácté v letošním roce.

Třebíčská nemocnice na první miminko v babyboxu čekala od roku 2010 a v pondělí se mohla radovat z toho, že se jí podařilo zachránit už jedenácté dítě v letošním roce.

 

"V pondělí 24. června ve 13:52 ohlásil třebíčský babybox otevřená dvířka," napsal zakladatel babyboxů Ludvík Hess na svých webových stránkách

 

Primářka nemocnice Alena Holubová Hessovi informaci zavolala a prozradila mu, že se jedná o holčičku, která je krásná a na první pohled zdravá. "Pojmenoval jsem ji, ze zcela důvěrných důvodů, Michalka. Proč, to ví jen Michalka!" dodal Hess.

 

 

Celkově se už díky babobyxům podařilo zachránit 191 dětí. Dohromady je babyboxů v České republice celkem 76 a brzy přibude další. "Ve čtvrtek 27. června otvíráme v Nemocnici Chomutov babybox nové generace," doplnil zakladatel.

reg TN.cz