Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.11. 2018 10:27
Tragická srážka

V Třinci se srazil kamion s dodávkou! Čtyři lidé zemřeli

Zdroj: TV Nova

Čtyři lidé v neděli brzy ráno zemřeli a dva byli zraněni při nehodě na silnici číslo 11 v Třinci-Neborech na Frýdecko-Místecku. Srazil se tam kamion s dodávkou. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu.

Nehoda se stala před 04:00. "Náraz byl značný, dodávka se převrátila po střetu na střechu a byla odmrštěna mimo vozovku. Stejně tak mimo komunikaci byl odhozen kamion," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

 

Všichni lidé, kteří při nehodě zemřeli, cestovali v dodávce. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři jim už nemohli pomoci, protože zemřeli bezprostředně po havárii. Vyprošťování lidí komplikovalo, že dodávka byla po nehodě značně zdeformována.

 

18

GALERIE: Smrtelná nehoda se čtyřmi mrtvými v Třinci

Zdroj: TV Nova

Smrtelná nehoda se čtyřmi mrtvými v Třinci - 2

Hodnocení:

 

Vážná zranění utrpěl muž středního věku, který po nehodě zůstal zaklíněn pod vozidlem. "Byl při vědomí, týmy zdravotnické záchranné služby mu podaly léky tlumící bolest a poté jej vyprostili hasiči. Prvotní vyšetření ukázalo poranění pánve a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění," uvedl Humpl.

 

Lékaři pacienta uvedli do umělého spánku, vrtulník pak muže transportoval do Fakultní nemocnice Ostrava. "V době předání se jeho stav jevil jako kritický," uvedl Humpl.

 

Policisté nehodu vyšetřují jako trestný čin usmrcení z nedbalosti. K objasnění některých okolností přibrali znalce. "Je prováděno ohledání místa události, ohledání těl, zajištění stop, topografická i fotografická dokumentace," uvedla v neděli mluvčí.

 

Mezitím už zjistili totožnost zemřelých cestujících. Všechny čtyři oběti jsou cizinci ve věku od 19 do 47 let. Těžká zranění utrpěl 22letý cizinec.

 


Kamion řídil 37letý muž, který byl při nehodě zraněn na ruce. Záchranáři jej přepravili do nemocnice. Podle informací TV Nova jeden z řidičů těsně před nehodou přejel do protisměru, zatím ale není jasné který.


Jde o letošní nejtragičtější dopravní nehodu v Moravskoslezském kraji a jednu z nejtragičtějších za poslední roky. V souvislosti s dopravními nehodami už letos v kraji zemřelo 48 lidí.

 

Tento týden jde navíc už o druhou nehodu, při které zemřeli čtyři lidé. Ve čtvrtek po srážce kamionu s osobákem zemřeli na Písecku rovněž čtyři lidé. Tři byli mrtví už při příjezdu záchranářů, čtvrtý zemřel po neúspěšné resuscitaci.

 

Pusťte si reportáž o čtvrteční nehodě:

tn.cz / ČTK