Požár na Chebsku

V tržnici u hranic hořelo! Stánky lehly popelem, povolali posily z Německa

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 25. 2. 2020
Téma:

V tržnici Svatý Kříž u Chebu v noci hořelo. Zhruba po šesti hodinách se podařilo požár uhasit, nikdo se nezrani. Některé stánky ale plameny zcela pohltily, škody se zřejmě vyšplhají přes milion korun.

"Ostraha areálu tržnice Svatý Kříž u Chebu zpozorovala požár v jednom prodejním stánku krátce před jednou hodinou v noci z pondělí na úterý," uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal. V době příjezdu hasičů už hořela celá jedna řada stánků a vítr oheň dál rozfoukával.

 

Kvůli tomu, že tržnice leží nedaleko hranic s Německem, povolali hasiči posily i z Waldsasenu, které dorazily s výškovou technikou. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu, na místě zasahovalo devět hasičských jednotek.

 

Požár nakonec zachvátil celý jeden blok prodejních stánků - zhruba tři desítky. "Hasiči se tak kromě likvidace požáru zaměřily na ochranu okolních bloků se stánky, restaurace a dalších obchodů," sdělil Kasal. Při požáru se nikdo nezranil.

 

Práci hasičů kromě větru ztěžovaly také exploze tlakových lahví, uskladněných v hořících stáncích, a nedostatek vody v areálu. Po třech hodinách se ale podařilo dostat požár pod kontrolu, poté už na místě zůstala jen jedna jednotka na dohasení.

 

 

Dopoledne se pak na místo vrátili vyšetřovatelé, kteří zjišťují příčinu požáru a také výši škody. Podle prvotních odhadů by se mohla vyšplhat až na milion korun.

 

Tržnice ve Svatém Kříži nehořela poprvé. Požár způsobil škody až ve výši 2,5 milionu korun třeba v listopadu 2017. Oheň tehdy poškodil asi dvě desítky stánků. "V roce 2011 vyjížděli hasiči k požáru tržnice na Nový rok, kdy začalo hořet od zábavní pyrotechniky," dodal Kasal.

 

GALERIE: Požár v tržnici na Chebsku

1
/
23
Zdroj: HZS Karlovarského kraje
Požár v tržnici u Chebu - 1

 

Podívejte se na záběry jednoho z hasičů přímo ze zásahu:

TN.cz