galerie Situace v Turecku

Takhle Erdogan účtuje s pučisty. Bití, mučení, svlékání do naha

Téma:

Zatýkání po nepovedeném vojenském puči v Turecku stále nekončí. Se zatčenými údajnými pučisty se zachází velmi krutě a v rozporu s lidskými právy. Podle portálu PRI bylo také ze svých míst vyhozeno téměř 50 tisíc lidí.

Turecko se stále snaží vzpamatovat z víkendového neúspěšného vojenského puče. Po celé zemi jsou zatýkání lidé podezřelí z účasti na převratu. A není s nimi zacházeno příliš shovívavě.

 

Je patrné, že zatčení muži jsou týráni a mučeni. Na zveřejněných fotkách je vidět třeba čtyřhvězdičkový generál Akim Öztürk, velitel leteckých sil, který má obvaz na pravém uchu a stopy po bití na tváři.

 

Podle portálu BBC je podezřelý, že právě on byl hlavním vůdcem převratu. To však vehementně popírá. Ve své řeči naznačil, že s ním ve vězení nakládají opravdu krutě. Řekl, že je připravený na to, že zemře ve vězení.

 

GALERIE: Zatčení lidé v Turecku

1
/
7
Zdroj: Twitter, Profimedia.cz
Zatčení lidé v Turecku - Akin Öztürk, generál leteckých sil

 

Příliš dobře není zacházeno ani s obyčejnými vojáky, kteří se podle některých vyjádření dozvěděli o tom, že jsou součástí puče, až když jim začali obyčejní lidé lézt v ulicích na tanky. Zatčení vojáci si byli nuceni svléct své uniformy a pak pouze ve spodním prádle ležet na ulici či sedět v kravíně.

 

Mnoho lidí věří, že prezident Recep Tayyip Erdogan využil převratu k tomu, aby se zbavil svých odpůrců a na vlivná místa dosadil lidi, kteří jsou mu věrní. Proto měl být hned po převratu zatčen jeden ze soudců ústavního soudu.

 

 Guvernér Sakarye křičí na zadržené vojáky: "Jak jste mohli uposlechnout ilegální rozkaz a střílet do civilistů?"

 

Své místo muselo také opustit 15 tisíc pedagogických pracovníků, licence byla odebrána 21 tisícům soukromých učitelů a vyhozeno bylo na 1500 děkanů. To podle portálu PRI vzbuzuje nejvíce otázek, protože učitelé se velmi pravděpodobně převratu neúčastnili.

 

 

Podle portálu BBC bylo také zatčeno 6 tisíc vojáků a vojenského personálu, včetně 20 generálů, 9 tisíc policistů muselo opustit svá místa, třem tisícům soudců byla pozastavena činnost a vyhozeno bylo více než 250 členů štábu premiéra Binali Yildirima a 1500 zaměstnanců ministerstva financí.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO jen pro silné povahy: Kluk udělal své přítelkyni velmi krutou věc

OTŘESNÁ RIVALITA: Závist modelek přesáhla všechny meze! Došlo i na mučení

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pj TN.cz