6 zadržených

V ulicích Detroitu zuří paintballová válka, policii se nedaří ji potlačit

Hráč zasažen apitnballovou kuličkou
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ulice Detroitu se před několika dny proměnily v paintballové bojiště. Policie kvůli tomu již zatkla šest lidí, na víkend navíc oznámila posílení jednotek v ulicích. Akce s heslem "vezmi barvu, odlož zbraň" má být formou boje proti skutečnému násilí, podle policie jde ale o nešťastnou iniciativu.

Detroitská policie oznámila posilování jednotek přes celý víkend, aby potlačila paintballovou válku, která se koná v celém městě. Policisté ve spojení s akcí propagovanou na sociálních sítích zadržela již šest lidí, uvádí portál CBS.

 

Policisté také vyzvali obyvatele, aby se do probíhajících bitev nezapojovali. "Jestli chcete pracovat s námi a zastavit násilí, existuje celá řada, které můžeme udělat, ale pořádat paintballové bitvy ve městě není jednou z nich," nechal se podle CBS slyšet policejní náčelník James Craig na páteční tiskové konferenci.

 

Craig označil akci za dobře myšlenou, nicméně zavádějící. Policie v rámci válek zadržela již šest lidí. Jedním ze zatčených je Davon Williams, kterého zadržel kapitán Darrel Patterson, když v neoznačeném autě narazil asi na 50 lidí. Jakmile rozhoukal sirénu, zasypala jeho auto salva kuliček.

 

 

Williams byl podle CBS obžalován ze dvou přestupků, policie navíc zatkla dalších pět lidí. Čtyři z toho vyvázli jen s pokutou.

 

 

Zatím nejsou hlášena žádná zranění, policejní náčelník se ale obává toho, až si někdo splete paintballovou zbraň s normální a začne s pocitem ohrožení střílet ostrými.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
klma TN.cz