galerie zkázy summit G20

Druhý den pekla v Hamburku: V ulicích stojí barikády a hoří auta

Téma:

Odpůrci globalizace v Hamburku po celou noc pokračovali ve výtržnostech. Místem velkých nepokojů se podle policie stala opět čtvrť Schanzenviertel.

Stovky policistů se pokoušely zatknout výtržníky, kteří je napadali železnými tyčemi a zápalnými lahvemi. Ve čtvrtek večer utrpělo zranění nejméně 196 policistů. Demonstranti vyrabovali i místní supermarket a několik menších obchodů. V ulicích postavili barikády z odpadků a jízdních kol.

 

 

V pátek neznámí pachatelé ve čtvrti Atlona zapálili desítky aut. V některých ulicích také hořely předměty, které tam levicoví radikálové naházeli.

 Demonstranti se rovněž snažili blokovat příjezdové cesty k přísně střežené zóně kolem areálu hamburských veletrhů, kde účastníci summitu G20 jednají. Dvoudenní summit G20 dnes končí. Tématem závěrečných jednání je migrace, spolupráce s Afrikou, digitalizace nebo ženská práva. I dnes jsou očekávány další protesty.

 

GALERIE: Žhářské útoky a rabování v Hamburku při summitu G20

1
/
11
Zdroj: AKTU.cz
Žhářské útoky a rabování v Hamburku - 11

Demonstrace ovlivnili i doprovodný program partnerek a partnerů státníků, který se musel změnit. Manželka amerického prezidenta Melania Trump z bezpečnostních důvodů nemohla opustit hamburskou vilu, v které přebývá.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
kr TN.cz