Tragická událost

V ultralehkém letadle zemřeli dva lidé! Vyšetřovatelé řekli, kdo byl na palubě

František Nyklas
František Nyklas
Publikováno 29. 9. 2019
Téma:

Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod potvrdil, že v malém sportovním letadle, ve kterém ve čtvrtek zahynula dvoučlenná posádka, byl otec s dcerou. Tragická událost, při které shořelo letadlo i část leteckých dokumentů, se stala na Klatovsku. Ztráta dokumentů může zkomplikovat vyšetřování havárie.

Před havárií stačila dvoučlenná osádka letadla vyslat nouzový signál. Policisté, kterým pomáhal při pátrání i vojenský vrtulník, stroj našli až po bezmála dvanácti hodinách. "Na místě pádu letadla byla nalezena těla bez známek života. Následně bylo zjištěno, že se jedná o 63letého muže a 38letou ženu z Klatovska," uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

 

Šlo o otce a dceru. Podle vyšetřovatelů se zřejmě nejednalo o výcvikový let, ale o privátní. Z vyšetřování zatím vyplývá, že letadlo mělo startovat z letiště v pražských Letňanech ve čvrtek, zřejmě po 19. hodině. Přistávat pak mělo na letišti v Klatovech. Tam měla dvojice dokonce zaparkované auto.

 

Letadlo havarovalo v lese, rozpadlo se a celé shořelo. Popelem lehly i některé důležité letecké dokumenty. Vyšetřovatelé zatím neví, kudy letadlo přesně letělo, a jak moc byl pilot zkušený. Inspektoři budou závislí na svědcích.

 

 

"Máme dva svědky, ti se musí předvolat k výpovědi, takže uvidíme, co ti nám řeknou," řekl Jiří Dvořák z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Stroj letěl po setmění, což podle odborníků není pro pilota nic jednoduchého. Vyšetřovatelé čekají na výsledky pitvy pilota, který mohl za letu mít zdravotní potíže.

 

GALERIE: Pátrání po malém letadle na Plzeňsku

1
/
5
Zdroj: TV Nova
Pátrací akce na jihu Plzeńska po malém letadle

pan TN.cz