Powerball

Šťastní výherci: V USA padl rekordní jackpot 40 miliard korun!

Téma:

Ve Spojených státech padl rekordní jackpot 1,59 miliard dolarů (v přepočtu 39 miliard korun). Z výhry se mohou radovat nejméně tři lidé, kteří trefili výherní kombinaci i dodatkové Powerball číslo.

Téměř 40 miliard korun si mezi sebe rozdělí tři doposud neznámí výherci loterie Powerball. Aby měli nárok na peníze, museli trefit celou výherní kombinaci čísel 08, 27, 34, 04, 19 a dodatkové Powerball číslo 10. Pravděpodobnost výhry je přitom podle loterijních statistik jedna ku 292 milionům.

 

Podle mluvčího kalifornské pobočky loterijní společnosti Alex Traverso byly výherní losy prodány v Los Angeles, na Floridě a v Tennessee.

 

V případě, že se výherci rozhodnou vybrat svou odměnu okamžitě a v hotovosti, mají nárok na vyplacení 930 milionů dolarů. Aby dosáhli na celou částku 1,59 miliard dolarů, museli by si výhru rozložit na splátky (na 29 let).

 

 

Pro dosud nejvyšší výhru v loterii Powerball si v roce 2013 přišla čtyřiaosmdesátiletá žena z Floridy. Ta si odnesla 590,5 milionu dolarů.

Radost výherců v loterii Powerball

 

Loni se ale štěstí usmálo i na výherce z Pardubicka. Ten získal v loterii Eurojackpot rekordní částku téměř 2,5 miliardy korun.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz