exploze zabíjela

V USA vybuchl největší ropovod! Potíže může mít 50 milionů lidí

Téma:

V USA vybuchl klíčový ropovod. Exploze zabila jednoho člověka a pět dalších lidí zranila. Společnost Colonial Pipeline tak musela už podruhé za dva měsíce uzavřít velmi důležitou trasu ropovodu, která zásobuje 50 milionů lidí. Informuje o tom například Reuters.

S ropovodem společnosti Colonial Pipeline v Alabamě jsou potíže. Už v září z něj unikla ropa a jižní část USA postihl první výpadek v dodávkách. Včera se situace opakovala, ale podstatně dramatičtěji. Potrubí explodovalo ve chvíli, kdy na jeho údržbě pracoval devítičlenný tým. Pět lidí po výbuchu skončilo v nemocnici, jeden muž zahynul na místě.

 

 

Hasiči po několika hodinách zdolali dva požáry, které se po výbuchu rozhořely na ploše 32 akrů. V okruhu pěti kilometrů od epicentra výbuchu byli evakuováni všichni obyvatelé a nad místem nesmí přelétávat letadla. Místo leží asi kilometr a půl daleko od toho, kde v září ropovod praskl. Tehdy byly dodávky zastavené na 12 dní.

 

 

Pro Spojené státy je to problém. Colonial Pipeline dodává třetinu benzínu, který spotřebovávají Američané na východním pobřeží. To zdražuje i ceny pohonných hmot na pumpách. Celá soustava sítí společnosti měří 8850 kilometrů. Nyní uzavřený úsek leží mezi Houstonem a Severní Karolínou.

Související témata:
tn.cz / gar