Rozhovor s obětí Nepoučitelný

Odseděl si trest za přepadávání žen. Venku hned na jednu zaútočil!

Téma:

Velmi rychlý návrat do cely má za sebou šestatřicetiletý recidivista. V úterý byl propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za přepadení tří žen. Ve středu oloupil seniorku, od čtvrtka je znovu v cele. Zatím ve vazební.

Nepoučitelný muž podle policie znovu udeřil ve středu v poledne v paneláku v ulici Jižní v České Lípě. Vyhlédl si čtyřiasedmdesátiletou seniorku, kterou navíc napadl zezadu.

 

"Muž jí bez varování vystříkal do obličeje téměř celý obsah práškového hasicího přístroje. Teprve, když s tím skončil, začal na ni pokřikovat, ať mu dá peníze. Seniorka mlžila, že žádné nemá, ale tomu lupič neuvěřil a prohledal jí kapsy bundy, kde našel peněženku, se kterou pak utekl. Bylo v ní devět stokorun a platební karta," popsala začátek příběhu policejní mluvčí Ivana Baláková.


Pusťte si rozhovor s přepadenou ženou:Sama žena reportérovi TV NOVA mimo jiné řekla, že kvůli obrovskému množství prášku z přístroje útočníka vůbec neviděla. A tím, jak zplna hrdla křičela, vdechla velké množství hasicí směsi, takže musela do nemocnice kvůli možnému otoku plic.

 

Protože žena během přepadení volala o pomoc, přišel jí na pomoc jeden ze sousedů. Lupiče se mu podařilo dohnat a sebrat mu peníze, kterých se grázl chvíli předtím zmocnil. Jenže pak se soused rychle musel vrátit domů, protože při neplánovaném odchodu nechal doma naplno puštěnou plotýnku."Ještě v průběhu pronásledování ovšem požádal jednoho z motoristů na ulici, aby kontaktoval tísňovou linku 158 a později osobně policistům podal pachatelův velmi podrobný popis, na základě kterého ho do třiceti minut zadrželi v centru České Lípy," doplnila Baláková.


Vzápětí se ukázalo, že šestatřicetiletý recidivista byl venku z vězení teprve jediný den. Za mřížemi pobýval dva a půl roku kvůli tomu, že v roce 2014 také v České Lípě přepadl tři jiné ženy.

 

Protože se vyšetřovatelé báli, že by muž v případě propuštění dál loupil, podali návrh na vzetí do vazby, kterému soud ve čtvrtek vyhověl. Za loupež s hasicím přístrojem recidivistovi hrozí až deset let natvrdo.

pez TN.cz