výhled ČHMÚ

V září bude příjemné počasí, příští týden ještě bouřky i kroupy

Vedro, bouřky
Zdroj: tn.cz/Profimedia.cz
Ilustrační foto
Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
22.8. 2020 11:12
Téma:

Podle měsíčního výhledu ČHMÚ si v Česku v září užijeme příjemné teploty, které budou lehce nad dlouhodobým průměrem. Z blížícím se podzimem budou klesat. Pršet bude průměrně, srážkové modely nepředpokládají žádné výkyvy, informuje ČHMÚ.

Nejvyšších teplot se během následujícího měsíce dočkáme v týdnu od 7. do 13. září, kdy budou průměrné teploty atakovat 27 stupňů. Naopak začátek září bude nejdeštivější z celého měsíce.

 

AKTUÁLNĚ PLATÍ VÝSTRAHA PŘED BOUŘKAMI, POVODNĚMI A VYSOKÝMI TEPLOTAMI. PODROBNOSTI NAJDETE ZDE.

 

"Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období 24. 8. - 20. 9. 2020 bude jako celek v mezích dlouhodobých průměrů. Více srážek očekáváme v první polovině předpovědního období, ale i tak v rámci běžných srážkových úhrnů pro danou roční dobu," informují meteorologové na svém webu.

 

Následující týden se dočkáme příjemných teplot, místy se vyskytnou bouřky. "V bouřkách se zejména na Moravě a ve Slezsku mohou ojediněle vyskytnout kroupy, přívalové srážky s úhrny až 50 mm nebo nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h)," komentuje nadcházející týden meteorologická předpověď ČHMÚ.

 

V neděli se denní teploty budou pohybovat mezi 22 a 26 stupni. Většinou bude oblačno, postupně se mohou objevovat déšť a místy i bouřky.

 

 

Pondělí bude polojasno až skoro jasno, teploty mezi 21 a 25 stupni Celsia. Ojediněle se mohou objevit přeháňky.

 

Úterý bude opět jasno až polojasno, teploty mezi 22 a 26 stupni. Během dne se vyskytne oblačnost, ojediněle opět přeháňky.

 

Ve středu bude skoro jasno až polojasno, od severozápadu až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 25 až 30 °C.

 

Pátek byl jeden z nejteplejších dní v roce a padaly rekordy. Podívejte se na reportáž: 

Související témata:
TN.cz