statistika

V září přibývá úrazů dětí, nebezpečí jim nehrozí jen ve škole!

Simona Šimková
Simona Šimková
5.9. 2019 22:19
Téma:

Podle statistik je nejrizikovějším měsícem pro dětské úrazy září. Právě na začátku školního roku registrují pojišťovny až desetiprocentní nárůst počtu úrazů mezi školáky a studenty oproti ostatním měsícům. Nejčastěji se zraní ve škole, na kole nebo na trampolíně.

Otřes mozku, pohmožděniny, zlomeniny rukou a nohou. Studenti a školáci se vrací roztěkaní a odvyklí běžnému městskému a školnímu režimu. Nejčastěji to odnášejí děti z druhého stupně základní školy.

 

Chlapci čelí nejrůznějším nehodám častěji než dívky - ty bývají opatrnější a méně riskují. Ve škole se děti nejčastěji zraní při míčových hrách a výjimečné nejsou ani pády z podtrhnuté židle.

 

Naopak v prvním týdnu školy evidují pojišťovny méně úrazů dětí při dopravních nehodách. Možná i díky větší přítomnosti policistů u silnic.

 

"Každoročně posilujeme na začátku školního roku hlídky u rizikových přechodů pro chodce v blízkosti škol," říká Zuzana Pidrmanová z policejního prezidia.

 

 

Policisté apelují také na rodiče, aby s dětmi nejprve přes přechod chodili společně, aby si prckové osvojili potřebné návyky. Úrazy dětí na silnicích totiž patří mezi nejtěžší.

 

Velmi početné jsou také úrazy po pádu z kola, in-line bruslí nebo koloběžky. Mezi nebezpečné aktivity ale patří i skákání na trampolíně.

Související témata:
pez TN.cz