Sloní holčička

V Zoo Praha se narodilo druhé slůně, Janita byla březí téměř dva roky

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 9. 5. 2020
Téma:

Pražská zoologická zahrada hlásí radostnou zprávu. V noci na sobotu se tu narodilo druhé letošní slůně. Přivedla ho na svět slonice Janita, která byla březí o šest týdnů déle než minule. Jaké dostane sloní holčička jméno, zatím není jasné.

"Konečně! Konečně jsme se dočkali i druhého slůněte. Janita je porodila dnes, v sobotu 9. května, v 1.48 hodin," informoval v sobotu brzy ráno ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek na facebooku s tím, že Janita přivedla na svět sloní holčičku. Obě jsou v pořádku.

 

"Jak víte, na to, až Janita porodí, jsme čekali více než dva měsíce. Její březost trvala tentokrát 683 dní, byla tedy o více než šest týdnů delší než minule, a slůně je opravdu velké," popsal Bobek a poděkoval všech chovatelům v čele s Martinem Kristenem a také kurátorovi Pavlu Brandlovi.

 

 

Jak se bude novorozené mládě jmenovat, ředitel zoologické zahrady zatím neuvedl. Ujistil však, že bude přinášet další informace, fotky a videa. Hned na prvním snímku je vidět, že se malá slonice má čile k světu.

 

 

První letošní slůně se v pražské zoo narodilo slonici Tamaře na konci března. I tohle byla samička a zahrada pak ukázala, jak přišla na svět. Podívejte se na unikátní záběry:

 

TN.cz