Volby 2020

Klaus ml.: Všichni tu akorát tisknou nekryté peníze a uplácí voliče

Bára Divišová
Bára Divišová, Zdeněk Drgáč
31.8. 2020 19:14
Téma:

Na začátku října se uskuteční senátní i krajské volby. V první předvolební debatě moderátorka Bára Divišová hovořila s Václavem Klausem mladším, předsedou hnutí Trikolóra. Klaus mladší uvedl, že se chce Trikolóra zaměřit například na dostupnost zdravotní péče mimo velká města. Podle něj je potřeba změnit směr republiky, protože podle Klause mladšího všichni jen tisknou nekryté peníze a uplácí voličské skupiny.

Na portálu TN.cz odstartovaly debaty s předsedy všech stran, které kandidují v letošních senátních a krajských volbách. Jako prvního se moderátorka Bára Divišová ptala šéfa hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího.

  

Ten uvedl, že se Trikolóra musí zúčastnit všech voleb včetně těch krajských, nezáleží na tom, že se předtím vyjádřil tak, že jsou kraje jen průtokovými ohřívači na peníze daňových poplatníků.

 

Kdyby hnutí v příštích volbách neuspělo, nebyl by podle předsedy konec všeho. Nicméně si Klaus mladší myslí, že se Trikolóra drží nad pěti procenty.

 

Dobrý výsledek, co se týče zisku ve volbách, by byl, kdyby se hnutí zapsalo mezi politické strany, které se dostanou nad pětiprocentní úroveň.

 

 

Stěžejní témata Trikolóry jsou například dostupnost zdravotní péče mimo velká města, podle předsedy je nutné podpořit lidi, kteří pracují a platí daně, proto by snížil daně z práce. Důležitý je pro něj "návrat ke kořenům a k tradičním hodnotám".

 

"Já to skutečně nepočítám na nějaké mandáty, my chceme prostě změnit něco v téhle republice, navrátit svrchovanost, zrušit inkluzi, daleko výrazněji snížit daně z práce a tak dále a tak dále. Jeden krok za druhým, ve zdravotnictví chceme zachránit ty okresní nemocnice, nejen to všechno hnát do těch krajských, ve všem máme konkrétní program," uvedl Klaus mladší s tím, že tu všichni podle něj akorát tisknou nekryté peníze, uplácí jednotlivé voličské skupiny a podle něj to skončí neblaze.

 

Podle Klause mladšího by se mělo Česko v rámci vzdělávání zaměřit na to, co umí současní žáci devátých tříd. Přijde mu, že by se mělo více zkoušet, školství by se podle něj nemělo kazit zaváděním novot.

 

 

Václav Klaus mladší se během rozhovoru ohradil proti některým plakátům, které se šíří. Nejsou podle něj oficiálními předvolebními plakáty hnutí.

 

Hnutí Trikolóra získalo 12 milionů korun po menších darech, ty již investovalo do předvolební kampaně, další finance si zajistilo samo. Zástupci jezdí po krajích, podle Klause mladšího je velmi dobré slyšet, co si lidé myslí. Kvůli onemocnění Covid-19 ale nestihli navštívit všechny kraje.

 

Volební dny jsou naplánovány na pátek 2. a sobotu 3. října. Krajské zastupitele budou vybírat obyvatelé všech krajů s výjimkou Prahy. Z letošní třetiny obvodů, ve kterých se volí do Senátu, vypadávají Teplice. Kvůli smrti Jaroslava Kubery (ODS) tam proběhly už v červnu 2020. Ve volebních místnostech budou povinné roušky.

Hnutí Trikolora se chce poprvé soupeřit v krajských a senátních volbách:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz