drážní nehoda

U Prahy se samo rozjelo 32 vagonů! Zdemolovaly auto i drážní domek

Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 14. 8. 2020
Téma:

Záchranáři v pátek dopoledne zasahovali u nehody na železničním přejezdu v Mstěticích u Prahy. Podle informací Drážní inspekce se zde samovolně rozjely nákladní vagony a střetly se s osobním autem. Zničily také drážní domek.

"Na vlečce ve Mstěticích ujelo 32 odstavených vozů, které při své jízdě projely přes železniční přejezd zabezpečený světelnou signalizací a závorami bez pozitivní signalizace. Železniční přejezd nebyl v době průjezdů ujetých vozů ve výstraze a nevaroval řidiče, že se blíží vlak a došlo ke střetnutí s automobilem. Následně sedm z ujetých vozů přes výkolejku vykolejilo. V důsledku mimořádné události byl poškozen sloup trakčního vedení a stavědlo. Drážní inspekce zahájila šetření mimořádné události," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Znalec škodu na místě odhadl na 2,2 milionu korun.

 

 

"Drážní inspekce prověřuje nehodu osobního automobilu a nákladních vagonů v Mstěticích v okrese Praha-východ. Vagóny při nehodě vykolejily a zničily drážní stavědlo," uvedl pro TN.cz krátce po události ředitel Drážní inspekce Jan Kučera.

 

Místo je opatřeno závorami a světelnou signalizací, které v době nehody nebyly v provozu. Vagony po vykolejení narazily také do drážního domku, který úplně zničily. Signalista stačil včas utéct pryč. 

 

 

"Dvě zraněné osoby ošetřila záchranáři ošetřili. Nehodu vyšetřuje Drážní inspekce a policie ČR," informují hasiči na Twitteru.

 

"Mohu potvrdit, že došlo k nehodě na železničním přejezdu v Mstěticích u Prahy. Podle předběžných informací byly vagóny před nehodou zajištěny a nebylo s nimi manipulováno. Příčinu nehody šetří drážní inspekce," řekla pro TN.cz mluvčí ČD Gabriela Novotná.

Na trati probíhají odklízecí práce:

Nehoda vlaku s osobním autem se stala i na železničním přejezdu v Bzenci na Hodonínsku, řidič vozu bohužel zemřel. Podrobnosti čtěte zde.

 

GALERIE: Vagony srazily osobák

1
/
9
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Uvolněné vagony - 3

TN.cz