tak se vaří snídaně

Vaječná omeleta snadno a rychle - ze sáčku! VIDEONÁVOD

Téma:

Omeletu si k snídani dopřeje rád snad každý. Ale jen málokomu se s ní chce brzy ráno dělat. Ukážeme vám zcela jedinečný způsob přípravy, který vám ranní kuchtění velmi usnadní!

Zapomeňte na pachtění se ve špinavé pánvi a připalování jídla. Tento způsob je rychlý, snadný a ušpiníte při něm jen opravdu nutné minimum nádobí. Stačit vám budou jen suroviny na výrobu omelety, hrnec s vodou, talíř a jeden igelitový sáček!

 

Každý si do své omelety dá to, co má rád. My jsme kromě nezbytných vajec použili hrstku na jemno nakrájených rajčat, papriky, cibule, špekáčku, žampionů, nastrouhaný sýr a navrch jsme přidali sladkou chilli omáčku.

 

A jak jsme suroviny zpracovali? Do igelitového sáčku s uzavíráním jsme rozklepli dvě vejce. Sáček jsme pomocí uzavíracího mechanismu uzavřeli a vejce v něm rozmačkali. Pak jsme sáček znovu otevřeli a nasypali do něho na jemno nakrájené suroviny. Pak znovu uzavřít a promačkat a zamíchat obsah.

 

 

V sáčku nám vznikla na pohled nepříliš vábná tekutina, kterou v uzavřeném sáčku s vymačkaným přebytečným vzduchem vložíme do vroucí vody a vaříme na mírném ohni 13 minut. Doporučujeme k tomu používat speciální sáčky určené na vaření, které zvládají lépe vysoké teploty a nehrozí tak protržení sáčku během vaření.

 

Po uvaření sáček z vody vytáhneme a vysypeme z něho hotovou omeletu. Na závěr ji můžeme ještě znovu zalít chilli omáčkou nebo ozdobit čerstvými bylinkami. Celý postup najdete názorně ve videu! Tak dobrou chuť!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz