potraviny bez dokladů o původu

Vajíčka se zárodkem a plesnivé maso. Taková byla razie v SAPA

Téma:

Veterinární inspektoři společně s policií podnikli velkou razii na tržnici SAPA v pražské Libuši. A nestačili se divit. Zjistili 80 kilogramů potravin bez dokladů o původu, část byla dokonce plesnivá. Dvacet kilo kachních vajec v sobě mělo vyvinutý zárodek. Provozovateli hrozí padesátimilionová pokuta.

Při jedné z kontrol v pražské tržnici SAPA našli inspektoři obrovské množství nevyhovujících potravin. Zhruba 80 kilogramů potravin nemělo doklad o svém původu a kontroloři narazili dokonce i na plesnivé produkty.

 

"Jednalo se zejména o sušené ryby a olihně, sušené hovězí maso, zmrazené kachny a vejce. Žádné z těchto potravin nebyly označené a provozovatel k nim neměl jakýkoliv doklad o původu. Část produktů byla plesnivých. V provozovně byly uloženy také zhruba dvě desítky kilogramů kachních vajec s vyvinutým zárodkem, tedy produktu, který dle naší legislativy není možno prodávat k lidské spotřebě," sdělila Státní veterinární správa.

 

GALERIE: Přes 80 kg potravin zabavili veterináři v tržnici SAPA

1
/
4
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Potraviny v tržnici SAPA

 

 


"V rámci opatření na místě byly všechny produkty znehodnoceny a byla nařízena jejich likvidace v kafilerii. Provozovateli hrozí za porušení požadavků na bezpečnost potravin sankce až do výše 50 milionů korun," dodali inspektoři.

mj TN.cz