Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Člověk versus šelma

Valašské safari? Překvapený cyklista se v lese srazil se lvicí!

Taková nehoda v Česku snad ještě nebyla. Na Valašsku se totiž cyklista srazil se lvicí. Šelma byla na procházce se svým chovatelem, stalo se to na lesní cestě.

Jako v Africe si musel připadat muž ze Vsetína, který se vydal Valašskem na projížďku. Na turistické trase nedaleko obce Zděchov narazil - a to doslova - na sedmdesátikilovou lvici.

 

Lvici Ljuvu, na jejíž chov ovšem nemá platné povolení, prý majitel vedl na vodítku. Cyklista se podle něj po pádu zvedl s tím, že na sobě žádná zranění nepozoruje.

 

Nakonec zřejmě cyklista zjistil, že zranění vyžaduje ošetření a zajel do nemocnice. "Muže jsme ošetřili s oděrkami a tržnými rankami na rukou a nohou v chirurgické ambulanci a byl propuštěný domů," uvedl mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

 

 

Zjistit na čí straně je vina, teď musí policie. "Získáváme informace, které by nás měly dovést k tomu, o jakou právní kvalifikaci se bude přesně jednat," vysvětluje policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

 

Kromě Ljuvy má chovatel i osmiletého samce Fufiho. A obyvatelé obce ze zvěřince nejsou nadšeni. Lvy od okolního prostředí dělí tři ploty a elektrický ohradník. Přesto většině lidí z obce vadí.

 

 

Za nedovolený chov šelem a černou stavbu kotce už milovník šelem dostal několik pokut, ale zvířata, o která je dobře postaráno, mu veterinární správa prý odebrat nemůže.

pez, Zdenek Čík TN.cz