Násilné vloupání

Válečného veterána (98) přepadli kvůli pár stovkám! Bojuje o život

Přepadený válečný veterán
Zdroj: Profimedia

Kvůli pár šupům bojuje britský válečný veterán (98) v nemocnici o život. Lupiči se vloupali k němu domů a ukradli mu starou televizi a pár dalších předmětů, jejichž hodnota byla okolo několika stovek korun.

Odporný čin se stal osmadevadesátiletému Peteru Gouldstonovi, který je veteránem druhé světové války, v jeho domě v Londýně. Nejen rodina starého pána je otřesena nelidským zločinem - nadace Crimestoppers ve čtvrtek nabídla odměnu necelých 300 tisíc korun za pomoc při dopadení pachatelů.

 

Ti staříka nejenom okradli o pár starých a téměř bezcenných věcí, ale také ho téměř zabili. Starý pán zůstává v nemocnici v kritickém stavu a bojuje o život. Během násilné loupeže totiž utrpěl vážné poranění hlavy. Vzhledem k množství modřin na těle ho pachatelé také zmlátili.

 

Polomrtvého seniora našel v domě jeho syn až druhý den. "Chtěl v tom domě strávit zbytek svého života, protože se tam cítil nejbezpečněji," řekl policii syn válečného veterána. Kdyby mu nezavolal soused, aby ihned přijel, jeho otec by už byl pravděpodobně mrtvý.

 

 

Peter Gouldstone působil během druhé světové války v Itálii. Po válce šel pracovat na poštu a v roce 1980 odešel do důchodu. V domě, ve kterém žil více než 60 let, chtěl strávit poslední roky svého života a spokojeně tam umřít.

sei TN.cz