Zvýšení platů

Válka o pokladní pokračuje! Další řetězec jim přidá až 15 %

Mzda pokladních
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Řetězec Penny Market znovu zvyšuje mzdy svým zaměstnancům. V průměru si polepší o 10 %, u pokladních to pak bude znamenat nárůst dokonce o 15 %. Vyjádřeno v číslech, podle délky pracovního poměru si prodavačky přilepší o 2 500 až 3 000 Kč. Penny Market přitom pokladním přidával před půl rokem.

Prodavačkám se blýská na lepší časy. Pro obchodní řetězce jsou nedostatkovým zbožím. Ve snaze přetáhnout pracovníky od konkurence a udržet ty stávající tak řetězce postupně přistupují ke zvyšování mzdy, mnohdy i opakovaně.

 

Po půlroce znovu zvyšuje mzdy Penny Market. Zaměstnanci obchodů a logistických center si od 1. března přilepší v průměru o 10 %. Základní mzda v řetězci se bude pohybovat v rozmezí od 23 do 28 tisíc korun.

 

U pokladních vzroste mzda o 15 %, v závislosti na tom, jak dlouho u Penny Marketu pracují, vzrostou o 2 500 až 3 000 korun.

 

"Vždy uvádíme čísla skutečné minimální mzdy bez jakýchkoliv příplatků, například za víkendové směny, a pro zaměstnance s plným úvazkem. Dlouhodobě se při porovnání těchto čísel platové podmínky našich zaměstnanců drží nad průměrem retailu a naši lidé patří k těm nadprůměrně ohodnoceným v rámci obchodních řetězců," konstatuje jednatel společnosti Martin Peffek.

 

 

Zvýšení je výsledkem kolektivního vyjednávání. Podle Penny Marketu se zaměstnanci dočkali i dalších benefitů. Tiskový mluvčí Tomáš Kubík zmínil třeba výhodnější stravenky, kdy zaměstnanci dostanou místo 80korunových ty s hodnotou o 10 korun vyšší.

 

Řetězec zaměstnává 5 600 lidí a má po celé republice 380 prodejen. Na českém trhu působí od roku 1997.
 

Související témata:
vbo TN.cz