nesmyslný čin

Vandal rozbil půlku hřbitova. Ničil náhrobky a vytrhával i kříže

Poničený hřbitov
Zdroj: TV Nova
Téma:

Nepochopitelné vandalství vyšetřují policisté na Třebíčsku. V obci Sokolí tam někdo poničil více než desítku hrobů. Při pátrání po tom, kdo na hřbitově řádil, žádá policie o pomoc i veřejnost.

Na nevelkém hřbitově vandal poničil hned třináct hrobů, což je celá polovina. Hroby mají vykopnuté skleněné výplně, poničené náhrobky a na některých jsou dokonce utrhané ķříže.

 

Jeden z poničených hrobů patří rodině sedmaosmdesátileté místní rodačce Ludmile Bártíkové, která tam má pohřbené rodiče a manžela. "Skleněné baňky byly rozbité. Syn to musel opravit," kroutí hlavou nad vandalstvím majitelka poničeného hrobu.

 

Ani ona , ani další místní lidé nechápou jak mohl někdo něco takového udělat. "Takovej člověk, když něco takového udělá, už je schopnej udělat cokoli," myslí si Ludmila Bártíková.

 


 

Pachateli nebo pachatelům pomohlo i to, že malý venkovský hřbitov je až daleko za obcí, a tak je nikdo během jejich řádění nevyrušil. "To byla nejspíš děcka z těch chat tady v okolí. Nudí se," odhaduje jeden z místních, Roman Smejkal.

 

"Případ vyšetřujeme jako podezření ze dvou trestných činů, a to poškození cizí věci a výtržnictví. Za to může pachateli hrozit až dvouleté vězení," řekla TV Nova Jana Kroutilová, mluvčí policie v Třebíči.

 

Už teď je ale jasné, že vypátrat toho, kdo to udělal bude zřejmě složité. I proto žádají policisté o pomoc veřejnost, aby se na ně s jakýmikoli informacemi o případu obrátila.
 

 

 

tn.cz / gar