jak bude?

Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Předpověď do konce roku!

Vánoce bez sněhu
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto
Téma:

Vánoce se rychle blíží a většina lidí doufá, že bude letos hromada sněhu. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se ho však v nížinách nedočkáme. Sněžit totiž bude jen na horách. Na Štědrý den by měly teploty dokonce vystoupat až na 5 °C.

Pokud patříte k většině lidí, která má Vánoce spojené se sněhem, nejspíš budete zklamaní. Letos si bílých Vánoc opět nedočkáme, a to především v nížinách. "Dlouhodobé numerické modely konečně "vidí" počasí už do 24. prosince – tedy na Štědrý den. A mnoho nadějí na bílé Vánoce v nížinách nedávají,“ řekla pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

 


Na Štědrý den budou dokonce nejvyšší teploty v nížinách až 5 °C. "Převládat bude velká oblačnost s deštěm nebo přeháňkami. Na sníh bohaté Vánoce, kdy v nížinách leželo i přes 50 cm sněhu, na horách až 140 cm, byly naposledy v roce 2001," dodala Honsová.

 

 

Jestli bydlíte na horách, můžete se radovat. Sněhu zde o Vánocích bude hodně. "Bílo by ale mělo být alespoň v horských oblastech," uvedla Honsová.

 

Dobré podmínky budou také pro lyžaře, a to díky vydatnému sněžení, které nás čeká v tomto týdnu. Teploty se budou držet trvale pod bodem mrazu, takže lyžařská střediska budou moci uměle zasněžovat.

 

Týden před Vánoci od 17. prosince nás čeká oteplování a s výjimkou horských oblastí i déšť. Toto počasí potrvá i v dalších týdnech. "Po Vánocích žádná výrazná změna v počasí nepřijde. V nížinách bude pršet s teplotami až na 7 st., na horách bude sněžit," doplnila Honsová.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

reg TN.cz