Svátky se blíží

Vánoce českých politiků: Kdo ještě nemá dárky a kdo nezpívá koledy?

Bára Divišová
Bára Divišová
Aktualizováno 21:03
22.12. 2019 20:55
Téma:

Na Vánoce se chystají i naši politici a štáby televize Nova zjišťovaly, jak budou trávit Štědrý večer. Dozvíte se, kdo třeba ještě věří na Ježíška, kdo shání dárky na poslední chvíli, kdo nepeče cukroví a nebo kdo nezná koledy.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálovvá (ANO) překvapila - na Ježíška prý věří dodnes. Dokoncce mu prý napsala a doufá, že byla dostatečně hodná na to, aby dostala dovolenou.

 

Jako jediná také prozradila, co přinese Ježíšek jejímu synovi. "On je rád členem pánů z Ponožkovic, takže mu zaplatím členství na další rok," propálila na kameru.

 

Pro předsedu ODS Petra Fialu prý nejsou Vánoce ani tak o dárcích, jako o tom, že se rodina sejde. "Máme stromeček, smaženého kapra s bramborovým salátem, na Boží hod vánoční krůtu," vypočítal.

 

"Dávám šupinu z kapra pod talíř, nebo jablko rozkrajuji a dívám se, jestli je tam hvězdička nebo křížek," přibližuje tradice, které dodržuje, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

"Shromáždíme se u bývalé manželky, jejího manžela, oni mají dvě děti, můj syn přijde, mladší bratr a pak je tam ještě pes, kočka a ježek," popisuje široké rodinné setkání předseda SPD Tomio Okamura.

 

U vánočního stromečku většina politiků nezpívá, protože to prý moc neumí. "Koledy nezpíváme, ale máme je puštěné," přiznal Jan Chvojka z ČSSD.

 

Vánoce jsou za několik dní - a především páni poslanci se přiznali, že dárky ještě nemají. "No, ty budu zase jako vždycky shánět poslední týden před Vánocemi," kaje se předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

 

Na poslední chvíli je bude shánět například i ministr zdravotnictví a předseda SPD až na Štědrý den.

pez TN.cz