VÁNOČNÍ PROGRAM

VÁNOCE NA NOVĚ: Podívejte se, na co se můžete o svátcích těšit

Vánoční program
Zdroj: Getty Images, TN.cz
Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 18:48
24.11. 2020 10:00
Téma:

Ve znamení klasických i moderních pohádek budou letos vánoční svátky na televizi Nova. Na Štědrý den se diváci mohou těšit na českou pohádku Tři bratři a na americkou klasiku Pretty Woman. Chybět nebudou ani tradiční pohádky jako Princezna se zlatou hvězdou, O princezně Jasněnce nebo Mrazík.

Vánoční svátky na TV Nova přinesou již tradičně pestrou nabídku oblíbených českých i zahraničních pohádek, filmů a animovaných příběhů. Štědrý den v hlavním vysílacím čase na obrazovkách televize Nova bude patřit české pohádce Tři bratři v režii Jana Svěráka, v dalších svátečních dnech se diváci mohou těšit na pohádky Čertova nevěsta, O statečném kováři, Nejkrásnější hádanka a další.

 

„Vánoční programové schéma na stanicích TV Nova, to jsou především oblíbené pohádky a rodinné komedie. Každý divák si může vybrat podle své nálady a užít si u obrazovky sváteční chvíle plné rodinné pohody,“ říká Alex Ruzek, ředitelka sekce programu skupiny TV Nova.

 


Diváci letos nepřijdou například o pohádky Řachanda, Princezna se zlatou hvězdou, Honza málem králem, O princezně Jasněnce a létajícím ševci či Nebojsa. Chybět nebudou ani filmové legendy jako komedie S tebou mě baví svět a pohádka Mrazík.

 


Z animovaných pohádek uvede televize Nova v premiéře snímek Yeti: Ledové dobrodružství, dále populární Ledové království (včetně dvou speciálů Oslava v Ledovém království a Ledové království: Vánoce s Olafem), Hledá se Nemo, Hledá se Dory a Auta 3.

 

Televizní noviny budou po celý sváteční čas jako obvykle přinášet aktuální zpravodajství. 26. prosince odvysílá TV Nova Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana.

 

Vánoční program si užijí také diváci tematických stanic. Nova Cinema nabídne populární komedie (Vánoční prázdniny, Sex ve městě 2, Blbý a blbější), fantasy filmy pro celou rodinu (Willow, Wonder Woman, Alenka v říši divů, Alenka v říši divů: Za zrcadlem), science fiction (Interstellar), historické drama (Králova přízeň), ale také animované filmy (Úžasňákovi).

 

Na své si přijdou i sportovní fanoušci. Na Nova Sport 1 ocení fotbaloví fanoušci nejen přímé přenosy ze dvou hracích dnů Evropské ligy UEFA s účastí českých týmů, ale také finálové utkání MLS Cupu 2020 či čtvrtfinálové zápasy anglického ligového poháru Carabao Cupu. Stanice Nova Sport 1 a Voyo myslí o Vánocích i na hokejové nadšence. Ty od 24. prosince potěší nabídkou historických zápasů NHL, které připomenou mimořádné okamžiky v podobě prvního českého triumfu ve Stanley Cupu, prvního triumfu Jaromíra Jágra, nepřekonatelného Dominika Haška apod.

 

 

Diváci se mohou těšit také na silvestrovskou zábavu. Na poslední den v roce, 31. prosince večer, TV Nova zařadí Silvestrovské Televizní noviny s humornými situacemi z domova i ze zahraničí a v premiéře speciál pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Po půlnoci odvysílá záznam letošního koncertu Marka Ztraceného v O2 areně, který je plný nečekaných hostů
a překvapení, včetně unikátní vzpomínky na Mistra Karla Gotta.

 

Letošní Vánoce budou pestré také na Voyo. Diváci si zde mohou vybrat z klasických filmů a pohádek, bez kterých si už svátky neumí ani představit, ale i z novinek posledních let. Vánoční atmosféru hravě vykouzlí legendární snímky, jako jsou Pelíšky, Tři oříšky pro Popelku či Anděl Páně. Do srdcí našich diváků se již zapsaly i české vánoční filmy Přijde letos Ježíšek?, Přání k mání a Křídla Vánoc. 

 

Exkluzivní obsah chystá také portál Nova Plus. Jak budou trávit Vánoce herci z Ulice a Ordinace? Budou pro ně letošní svátky jiné? Na Nova Plus najdou diváci nejen předvánoční rozhovory s představiteli oblíbených hrdinů, ale i spoustu zajímavostí ze zákulisí vánočních filmových hitů. Hledáčku redaktorů neuniknou české ani zahraniční snímky, a diváci se tak dozví informace, které o svých oblíbených filmech nevěděli. Kromě našeho exkluzivního obsahu zde diváci najdou také nové díly úspěšných slovenských seriálů – Oteckovia či Horná Dolná, které je pobaví během vysílací pauzy našich programových stálic. To vše na Nova Plus či na HbbTV po stisknutí červeného tlačítka.

 

V Praze už stojí vánoční strom na Staroměstském náměstí. Podívejte se.

TN.cz