Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

foto

Vánoce v brněnské zoo: Narodila se tam mláďata lva konžského!

Narození lvíčat v brněnské zoo - 4
Zdroj: Zoo Brno
V brněnské zoo mají novou lví rodinku

Radostná zpráva přišla ze zoologické zahrady v Brně. V noci na sobotu se tam narodila dvě mláďata lvů konžských. Rodiči jsou samice Kivu a sameček Lolek.

Všichni v brněnské zoo mají z přírůstku obrovskou radost, ale zároveň přicházejí i starosti. "Z narození lvíčat máme nesmírnou radost, ale není vůbec jisté, zda přežijí. Pro Kivu je to první zkušenost s porodem a starostí o potomky, o které se teprve učí pečovat. Necháme plně na ní, aby se vše naučila a osvojila si mateřské instinkty,“ uvedl k narození lvíčat mluvčí zoo Michal Vaňáč.

 

"Pro nás je nesmírně cenné už to, že víme, že se samice Kivu a samec Lolek úspěšně pářili a že mohou mít mláďata. První odchovy jsou nesmírně těžké a není možné odhadnout, jak dopadnou,“ vysvětluje mluvčí zoo Vaňáč a dodává, že o vývoji mláďat bude zoo samozřejmě nadále informovat.

 

GALERIE: Narození lvů konžských v zoo v Brně

1
/
4
Zdroj: Zoo Brno
Narození lvíčat v brněnské zoo - 4

 

Samice lva konžského (Panthera leo bleyenberghi) Kivu se narodila 12. 10. 2012 v portugalském Lisabonu. Do Zoo Brno přijela 11. 7. 2017 z ústecké zoo. Lolek na Mniší horu přicestoval přesně o týden později z polského Gdaňsku, kde se také 14. 7. 2015 narodil. A letos spolu založili lví rodinu…

hru TN.cz