MOJE ZEMĚ

Vánoce ve Vídni budou mít český nádech, ozdobí je šumavský strom

Moje země - Šumavský strom pro vánoční Vídeň
Zdroj: TN.cz, Land OÖ-Ernst Grilnberger
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
30.10. 2020 10:42
Téma:

Dominantou letošních vídeňských vánočních trhů bude strom ze Šumavy. Smrk je 40 metrů vysoký a před vídeňskou radnicí bude vztyčen v úterý 3. listopadu. Trhy otevřou brány už v pátek 13. listopadu.

Jeden z nejsledovanějších vánočních stromů světa letos pochází z českého příhraničí. Vídeňské Radniční náměstí totiž ozdobí smrk z hornorakouské obce Klaffer am Hochficht. Čtyřicetimetrový jehličnan vyrostl v revíru Holzschlag, který leží jen pár stovek metrů od česko-rakouských hranic.

 

V rámci příprav na převoz byl strom zkrácen na 33 metrů, zbylá část kmene bude využita na výrobu hudebních nástrojů. Speciální transport dorazí do 253 kilometrů vzdálené Vídně v úterý 3. listopadu a týž den bude jehličnan vztyčen. Následně ho ozdobí městští zahradníci.

 

 

Přímo na náměstí před radnicí už probíhají přípravy na letošní trhy a rostou tam i základy oblíbeného kluziště o ploše 3000 metrů čtverečních. Slavnostní rozsvícení stromu je naplánováno na sobotu 14. listopadu. 

 

Letošní trhy budou provázet epidemiologická opatření, mezi stánky budou větší rozestupy a nezbytností pro návštěvníky bude nošení roušek. 

 

 

Kromě největších trhů na Radničním náměstí vídeňský magistrát doposud povolil konání dalších 17 trhů. V rakouské metropoli by mělo vyrůst 852 stánků, tedy o 178 méně než vloni.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz