Nastartujme Česko

Vánoční dárky nakoupíme i na jaře. Podpoříme tak ty, kteří to potřebují

Vánoce - dárky
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto

Napadlo vás někdy kupovat vánoční dárky už na jaře? Zní to bláznivě. Ale v současné situaci je to výborný nápad. A pokud pořídíte dárečky od drobných živnostníků, podpoříte prodejce, kteří se v současnosti potýkají s poklesem příjmů. A sobě navíc ušetříte předvánoční shon.

Vyhněte se stresu spojenému s koncem roku, a navíc ještě pomozte druhým. Dárky pro své nejbližší můžete totiž nakoupit už nyní. Je jen na vás, na co se zaměříte. Pořídit můžete vouchery do restaurací, salonů, ale také třeba ručně vyráběné hračky a další. Takovým nákupem můžete podpořit drobné živnostníky, aby i oni překlenuli těžké období, ve kterém se nacházejí.

 

A pokud si neužíváte přeplněná nákupní centra během listopadu a prosince, ulevíte i sobě. Navíc si můžete rozložit výdaje do průběhu celého roku, a před Vánoci, kdy nastává finančně nejnáročnější obodbí, ušetříte. Užijete si tak vánoční pohodu a díky vám budou mít hezké Vánoce i ti, kterým svým nákupem pomůžete.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz