královská rodina

Vánoční projev Alžběty: Veřejnost zaujaly hlavně fotky na jejím stole

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 20:04
25.12. 2019 17:15
Téma:

Britská královna Alžběta II. ve středu pronesla svůj tradiční vánoční projev. V něm se ohlédla za uplynulým rokem - zmínila například 50. výročí přistání na Měsíci nebo 75. výročí vylodění v Normandii. A také uznala, že má Velká Británie za sebou neklidný rok.

Jako každý rok, i letos pronesla královna Alžběta II. projev ke svému lidu. "Moje rodina a já jsme také inspirováni muži a ženami našich záchranných složek a ozbrojených sil. A na Vánoce si vzpomínáme na všechny ty, kteří jsou doma i v zahraničí a kteří pomáhají těm, kteří to potřebují, a udržují nás a naše rodiny v bezpečí," řekla královna.

 

Kromě vánočního poselství ale veřejnost zaujmuly hlavně fotky na jejím stole. Za rámečkem měla kromě manžela prince Filipa a syna Charlese také Williama s rodinou. Fotka Harryho a jeho rodiny chyběla.


Královna narození Archieho sice v proslovu zmínila, i tak ale absence fotky mnohé překvapila. Loni tam totiž svatební fotku měla. Takže spekulace o tom, že tam Harry není proto, že je až pozdějším následníkem trůnu, nebude asi pravda.

 


Na jejím stole nenajdeme ani prince Andrewa, královnina syna. Ten tam podle všeho chybí kvůli tomu, že se vzdal veřejného života kvůli opletačkám kolem Jeffreyho Epsteina. Více najdete zde.

 

"Cesta, jak už to tak bývá, není vždy snadná. Tenhle rok byl během několika momentů velmi neklidný, ale malé krůčky kupředu můžou všechno změnit," dodala královna.

 

Na konci projevu ukázala snímky z vaření pudinku, do kterého se zapojili hned tři následníci trůnu. Více najdete zde.

GALERIE: Vánoce královské rodiny

1
/
6
Zdroj: The Royal Family
Vánoce královské rodiny - 5

 

TN.cz