Vánoční strom pro Prahu je na cestě, převoz provází celá řada problémů

Ivan Berka
Ivan Berka
Publikováno 25. 11. 2019
Téma:

Vánoční strom pro Prahu se ještě v noci vydal ze Semil do Milovic, odkud bude v noci pokračovat do Prahy na Staroměstské náměstí. A americký tahač to neměl vůbec jednoduché.

První problémy se objevily ještě v Semilech, odkud strom vyrážel. Policie zastavila dopravu, aby tahač směl do protisměru na kruhovém objezdu. Dále musel doprovod obřího nákladu odklidit auta z úzké silnice.

 

Po celé trase čekaly na průjezd stromu desítky zvědavců. "Viděli jsme, že projíždí, tak jsme to vzali přes Koberovy, abychom ho nadjeli," popsal jeden z přihlížejících.

 

Pod mostem v Železném Brodu to bylo jen tak tak. A v ostré zatáčce na náměstí v Železném Brodu musela souprava zastavit a couvat.

 

 

Při výjezdu na Malou Skálu museli v zúžení silnice asistenti dokonce ohnout dopravní značku, která zatarasila cestu. Na Malé Skále souprava uvízla mezi ostrůvkem. Strom se zadrhl o sloup veřejného osvětlení.

 

Kilometrové kolony za stromem převozní tým zatím řešil častými zastávkami. Do Prahy by měl dorazit strom zítra ráno a hlavní město bude mít patrně jeden z nejkrásnějších vánočních stromů v historii. To o poznání hůř se cítí obyvatelé Kladna, kteří už nyní šíří po sociálních sítích posměšné komentáře ke svému stromu.
 

tn.cz / TV Nova