převoz do prahy

Vánoční strom ze Semil je pořádný obr! Kácení přihlížely desítky lidí

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 24.11. 2019 21:01
Téma:

I letos bude mít Staroměstské náměstí krásný smrk, který si Praha vybrala z několika tipů od veřejnosti. Ten nakonec vybraný vyrostl na soukromém pozemku v Semilech na Liberecku. A v neděli dopoledne ho dřevorubci pokáceli.

Dvaačtyřicet metrů vysoký smrk se na Staroměstském náměstí rozsvítí v sobotu 30. listopadu. Do Prahy ho převezou ze Semil na Liberecku. Kácet ho začali dřevorubci v neděli ráno. Před pádem jehličnan po celou dobu jistil jeřáb.

 

Významné události přihlíželi také místní obyvatelé a lidé z okolí. Všichni se však drželi v bezpečné vzdálenosti. Před desátou hodinou se dřevorubcům strom podařilo pokácet. Děti poté vyrazily k pařezu a počítaly letokruhy.

 

Smrk si Praha vybrala z několika kandidátů, které jim zaslala veřejnost. Do soutěže se podle organizátorů vánočních trhů dostalo nejvíc tipů za posledních devět let. 

 

 

"Praha bude mít krásný strom, který vyrostl v Podkrkonoší - u nás v Semilech. Věřím, že tento nádherný smrk přenese atmosféru naší jedinečné přírody do centra Prahy a probudí v srdci naší země tu pravou vánoční náladu," řekla starostka Semil Lena Mlejnková.

 

GALERIE: Dřevorubci pokáceli vánoční strom v Semilech

1
/
4
Zdroj: TV Nova
Vánoční strom ze Semil

 

Připomeňte si rozsvícení loňského vánočního stromu na Staroměstském náměstí:

 

TN.cz